האם ניתן לכוונן את הגובה של כסא פיטבול ?

כן, הגובה של כסא פיטבול מתכוונן. האפשרות לכוונון הגובה היא חיונית לעיצוב של כסא ארגונומי. תוספות גובה (מגביהים) מסופקות יחד עם הכסא כדי לאפשר את העלאת גובה הבסיס, זאת על מנת שניתן יהיה להתאים אותו לגובהו של המשתמש בכסא.

כמו כן, ניתן להשיג כוונון נוסף בגובה של כסא פיטבול ע"י ניפוח הכדור הגמיש לגדלים שונים, ובכך להשיג את רמת היציבות האופטימלית ביותר וכמובן גם הנוחה ביותר עבורך.

מהי הדרך הנכונה לשבת על כסא פיטבול?

דמיין את היציבה השפופה השכיחה בקרב הקהילות הכפריות ברחבי העולם ותבין שעמוד השדרה האנושי אינו בנוי לישיבה על כסאות. כסאות ארגונומיים מעוצבים לרוב כדי להחזיק את הגוף במצב זקוף ואף עושים זאת בצורה די נוחה בהתחלה. אך לאחר כמה שעות, שרירי היציבה מתעייפים והגוף מתחיל להתעייף אפילו מישיבה על הכסאות הארגונומיים היקרים ביותר.

עמוד השדרה מתעוות, דבר הפוגם בנשימה, מחריף בעיות גב קיימות, ובסופו של דבר גורם גם להיחלשות שרירי היציבה. ירידה זו בחוזק השרירים עלולה להוביל לכאב גב ואף להעמידך בסכנת פגיעת גב. הדבר היחיד שיכול לשפר את היציבה במהלך הישיבה הוא שימוש בשרירים שלך עצמך כדי להחזיק את עצמך זקוף באופן פעיל.

כסא פיטבול מציג מרכיב דינמי לחוויית הישיבה בכך שהתנועתיות מעוּדדת ע"י הקפצה, נדנוד וליכסון של הכדור. ישיבה פעילה מעוּדדת ע"י שרירי היציבה המאזנים את הגוף על הכדור. צורת יציבה קבועה ואקטיבית זו בונה את כוח הסבל של שרירי היציבה ובסופו של דבר מובילה ליציבה נכונה וטובה יותר.

 

איך לשבת?כיסא פיטבול - ישיבה נכונה שמפחיתה כאבי גב

– שב תמיד כשרגליך על הרצפה. באופן אידיאלי, 40% ממשקל הגוף צריך להיות ברגליים ו -60% ממנו צריך להיות בישבן.

– בזמן ישיבה על כסא פיטבול מומלץ להשתמש במשקל ביתי מתחת הרגליים, כדי לקבל מושג על התפלגות המשקל האידיאלית.

למשל, אדם השוקל 100 ק"ג צריך לשים 40 ק"ג על המשקל, כדי שכסא פיטבול יתמוך ב-60 הקילוגרמים הנותרים.

– יש למשוך את הכתפיים אחורה ולמטה ולעשות מאמצים להרגיע את הצוואר.

הארך את עמוד השדרה, מקם את האוזניים מעל הכתפיים, ושב גבוה.

ישיבה נכונה תביא אותך לאורח חיים של אימון ליציבה נכונה ותסייע בחיזוק שרירי הבטן, שרירי החזה ושרירי הצוואר. יציבה נכונה תסייע גם בהקלה על כאבי כתפיים, תעזור לנשימה ביתר קלות, ובעיקר – תפחית את המתח והלחץ המופעלים על הגב, המהווים את הסיבה העיקרית לרוב כאבי הגב.

כיצד פועל כסא פיטבול כדי לעזור לגב שלי?

כסא פיטבול מספק דרך חדשה לגמרי לשבת. הוא מאפשר לך לתמוך בעמוד השדרה שלך באמצעות תהליך של ישיבה אקטיבית, המפיקה תועלת משרירים שאיבדו את כוחם בשל צורת ישיבה לא נכונה.

במהלך ישיבה פשוטה על כסא כדור וכוונון הגוף לתנודתיות הקופצנית שלו, מעורבים בכך כל השרירים הפנימיים. כיוונונים קטנים וקבועים אלה בונים את כוח הסבל והחוזק של השרירים ומסייעים ליציבה אופטימלית.

ישיבה על כסא פיטבול מבטיחה לך ישיבה אקטיבית, הדרושה להשלמת תוכנית אימוני הכושר הקבועה שלך.

כמה זמן ייקח עד להיעלמות כאבי גב, אם אני משתמש/ת בכסא פיטבול?

זה משתנה ותלוי בחומרת כאבי הגב שלך, במידת הכושר הגופני הנוכחי שלך, ובכמה אתה מסוגל להשתמש בכסא פיטבול.

מאחר שכסא פיטבול הוא מכשיר המערב עבודת שרירים, עליך להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתשתמש בו, כפי שעליך לעשות לפני שימוש בכל ציוד כושר גופני אחר. אנו מספקים לוח זמנים מומלץ לאופן השימוש בכסא פיטבול על פני תקופות הישיבה עליו.

בלי קשר באיזו שגרת שימוש החלטת לבחור, חשוב  לזכור להעלות את תדירות השימוש בכסא פיטבול באופן הדרגתי ואיטי. השתמש בכסא פיטבול כפי שהיית משתמש בכל כסא אחר, קח הפסקות ועשה מתיחות ככל שאתה מרגיש צורך בכך.

Feedback Form